ZALETY MIKROFILTRACJI

Filtracja oleju może być przeprowadzana na wiele sposobów, w naszych usługach używamy tylko najwyższej jakości materiałów i sprzętu marki KLEENOIL.

Metoda ta, nawet kilkukrotnie wydłuża czas pracy oleju hydraulicznego, przekładniowego, olei smarowych.

Dzięki oczyszczaniu metodą mikrofiltracji, można utrzymać stałe parametry czystości oleju, a co za tym idzie całego układu hydraulicznego.

 

Dzięki mikrofiltracji oleju następuje eliminacja zanieczyszczeń stałych, takich jak zabrudzenia metaliczne i niemetaliczne, oraz wody z układu co pozwala przywrócić czystość oraz zadbać o bezpieczeństwo całego układu.

Mikrofiltracja polega na powolny przepuszczaniu małej ilości oleju hydraulicznego pod stałym ciśnieniem przez bardzo dokładne filtry 1um. Stację filtracyjną podpina się bocznikowo do zbiornika hydraulicznego . Filtracja idealnie jakby odbywała się w trakcie pracy maszyny która wykonując ruchy robocze miesza ciągle olej z całego układu i tym samym zostaje oczyszczony cały układ hydrauliczny . Jest to zdecydowana zaleta w stosunku do wymiany oleju hydraulicznego która w sumie jest odświeżeniem oleju. Pamiętajmy że w baku znajduje się ok 60-65% całego oleju który jest w układzie. Wlewając nowy olej miesza się on po chwili ze starym olejem z układu i często jego klasa wtedy nie spełnia już wymagań producenta , Mikrofiltracja oleju zdecydowanie wydłużą życie oleju hydraulicznego gdyż usuwa z niego wodę zanieczyszczenia twarde – opiłki jak i szlamy. Zanieczyszczenia te są głównym inicjatorem utleniania się oleju – czyli jego degradacji. Mikrofiltracja usuwa 99,95% wody z oleju olej wszystkie zanieczyszczenia większe od 1um.Mikrofiltracja powinna odbywać się po jakiejkolwiek awarii elementów typu pompa/siłowniki by ponownie nie “zamęczyć” nowych komponentów i zagwarantować im idealnie czyste środowisko pracy,, powinna być również stosowana jako profilaktyka by utrzymać odpowiednią klasę oleju, filtry pełnego przepływu stosowane na maszynie nie są w stanie tego zagwarantować

Podstawowe korzyści jakie osiągniesz dzięki mikrofiltracji wykonanej we współpracy z naszą firmą:

mikrofiltracja olejów hydraulicznych
Oszczędności finansowe
filtracja oleju hydraulicznego
Doświadczenie
filtrujemy oleje od lat
proces filtrowania oleju hydraulicznego
Brak przestojów floty
oraz rzadsze awarie
filtrowanie oleju cennik
po co filtrowac olej
Wydłużony czas użytkowania
i przebiegi maszyn
formowanie krzewów
Nie musisz czekać
miesiącami na termin usługi
koszenie, wertykulacja trawników
Gwarantujemy poprawę
wydajności maszyn po filtracji
mikrofiltracja oleju hydraulicznego

Korzystając z usług naszej firmy otrzymasz bezpłatny pomiar klasy oleju na miejscu u Ciebie. W trakcie filtracji olej jest badany tak by ostatecznie klasa oleju była bardzo niska (niska klasa = czysty olej wolny od zanieczyszczeń i wody).


Zanieczyszczenia są powodem ok 80% awarii układów hydraulicznych, powodują one powolne zużycie pomp hydraulicznych, serwozaworów, elementów wykonawczych. Obecnie pompy hydrauliczne nastawione są na pracę z coraz większymi ciśnieniami co wymusza coraz dokładniejsze pasowanie elementów pompy i większą wrażliwość na zanieczyszczenia w oleju hydraulicznym. 

Budowa stron internetowych
Budowa stron internetowych